Sekret długotrwałego zapachu ręczników ujawniony

 

Są pewne rzeczy, których używamy wielokrotnie w ciągu dnia: nasz ulubiony kubek do kawy, telefon, pomadkę do ust czy portfel. Ale bez wątpienia jedną z najczęściej używanych rzeczy są ręczniki. Używamy ich do wycierania rąk, twarzy i włosów lub owijamy się nimi po prysznicu lub kąpieli. Zawsze dobrze jest, gdy ręcznik jest czysty, miękki i pachnący. Lubimy, gdy po wejściu do łazienki otula nas świeży i długotrwały zapach. Co możemy zrobić, aby nasze ręczniki pachniały świeżością i aromatem przez wiele dni po praniu? W kolejnych linijkach ujawnimy kroki, które należy wykonać, aby to osiągnąć.

 

Pachnące ręczniki w łazience

Prawidłowe pranie

Zawsze, gdy kupujesz nowe ręczniki, wypierz je przed pierwszym użyciem. Pozwoli to z nich usuniesz kurz, a także substancje chemiczne, które zostały do nich dodane podczas produkcji w celu ich zmiękczenia.

Przed pierwszym praniem namocz ręczniki w zimnej wodzie przez 24 godziny i dodaj do niej odrobinę octu. Ocet pomoże utrwalić kolory, dzięki czemu nie rozluźnią się one podczas prania.

Ponieważ martwe komórki naskórka, pozostałości kosmetyków i bakterie osadzają się ze skóry na włóknach ręczników podczas ich wycierania, ważne jest, aby prać je w temperaturze 60°C i wybrać program do prania bawełny. Nie przepełniaj bębna pralki, aby ręczniki miały wystarczająco dużo miejsca na dokładne wypranie i wypłukanie.

Zalecamy pranie ręczników oddzielnie od pozostałej bielizny, a także pranie osobno ręczników białych i kolorowych. Dzięki temu białe ręczniki nie zszarzeją po praniu.

Nie zapomnij o odpowiednim dozowaniu detergentu. Wybieraj raczej detergenty w żelu niż w proszku i nie używaj ich w nadmiernych ilościach, ponieważ trudno je wypłukać, a na włóknach gromadzą się pozostałości.

Ręczniki frotte należy wirować z prędkością 1 200 obrotów na minutę i wyjąć z pralki niezwłocznie po zakończeniu programu.

Wreszcie, czysta pralka jest bardzo ważna dla utrzymania świeżego zapachu ręczników i bielizny. Konieczność czyszczenia pralki zależy głównie od temperatury prania. Jeśli pierzesz głównie w temperaturze 40°C, musisz częściej czyścić pralkę. Z kolei wyższe temperatury usuwają bakterie. Po każdym praniu należy oczyścić gumową uszczelkę drzwiczek z pozostałości detergentu. Pamiętaj, aby przynajmniej raz w miesiącu wyjąć i dokładnie wyczyścić dozownik detergentu i płynu do płukania tkanin. Taką samą uwagę należy poświęcić czyszczeniu filtra. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie bębna pralki jest użycie profesjonalnego środka czyszczącego, który można kupić w drogerii. Wystarczy wlać go do pralki i włączyć ją na 60°C lub 90°C. Środek czyszczący dotrze do wszystkich wewnętrznych części i śrub podczas cyklu prania i usunie osad i kamień. Zaleca się czyszczenie pralki w ten sposób co trzy miesiące.

Płyn do zmiękczania tkanin? Lepiej nie!

Do prania ręczników nie należy używać płynu do zmiękczania tkanin. Powleka on włókna bawełny i tworzy na nich powłokę, która zmniejsza chłonność ręcznika. Jeśli jednak zależy Ci na długotrwałym zapachu ręczników, sięgnij po perfumy do prania Puella, które są doskonałą i skuteczną alternatywą dla płynu do płukania tkanin. Perfumy do prania Puella są wykonane z dużą zawartością olejków zapachowych i, w przeciwieństwie do konwencjonalnych płynów do zmiękczania tkanin, nie zatykają pralki, nadają się do wszystkich rodzajów tkanin, nie zatykają włókien prania i nie pogarszają funkcjonalności prania. Ponadto zapewniają ubraniom intensywny i długotrwały zapach. Przeczytaj zweryfikowane opinie naszych klientów lub zamów próbny zestaw perfum i przekonaj się sam!

 

Ręczniki w bębnie pralki

 

Prawidłowe suszenie

Jeśli to możliwe, susz ręczniki rozwieszone na zewnątrz, najlepiej w półcieniu. Susz je przez kilka godzin, aby upewnić się, że wszystkie włókna są idealnie suche. Słońce i świeże powietrze nadadzą ręcznikom naturalny zapach. W rzeczywistości, jeśli złożysz i schowasz wilgotne ręczniki do szafy, może pojawić się na nich nieprzyjemnie pachnąca pleśń, którą trudno usunąć.

Jeśli korzystasz z suszarki, wybierz niską lub średnią temperaturę suszenia i dobrze wstrząśnij ręcznikami przed włożeniem ich do suszarki. Jeśli chcesz, aby ręczniki były miękkie, możesz użyć kulek do suszenia, które można kupić w każdej drogerii. Ich użycie może skrócić czas suszenia nawet o 25%.

Należy również pamiętać, że zapach nadawany przez perfumy Puella nie zniknie nawet po użyciu suszarki.

Ponadto nie zapomnij powiesić ręczników na wieszaku lub uchwycie w łazience po każdym użyciu. Jeśli to możliwe, pozostawiaj ręczniki rozłożone do wyschnięcia po prysznicu lub kąpieli albo złożone tylko na pół na kaloryferze lub suszarce. Nigdy nie zostawiaj ręczników lub ręczników kąpielowych leżących w łazience. Pozostaną one wilgotne, co sprzyja rozwojowi różnych bakterii i pleśni, które mogą podrażniać skórę.

Nie zapominaj również o regularnym wietrzeniu łazienki. W wilgotnym środowisku ręczniki szybko tracą swój zapach i nabierają nieprzyjemnego zapachu.

 

Ręczniki i szczypce na sznurze

 

 

Prasowanie

Z jednej strony prasowanie ma działanie dezynfekujące, ponieważ usuwa bakterie z prania, ale z drugiej strony może nieodwracalnie uszkodzić niektóre włókna.

Można prasować ręczniki, ręczniki kąpielowe i ściereczki wykonane z bawełny i tkaniny waflowej, ale należy unikać prasowania ręczników frotte, ponieważ spowoduje to spłaszczenie i przerwanie włókien. Zmniejszy to również chłonność materiału. 

 

Zapach nawet w szafie

Przechowuj ręczniki w suchym i wentylowanym miejscu, aby zapobiec uszkodzeniom pleśni i niepożądanym zapachom. Aby zachować przyjemny zapach ręczników, możesz powiesić jedną z zawieszek zapachowych Puella w szafie lub komodzie, które zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać zapach tak długo, jak to możliwe. Zapewni to, że ręczniki będą wypełnione zapachem jeszcze długo po ich wypraniu.

W tym artykule pokazaliśmy wszystko, co należy zrobić, aby zachować świeży i długotrwały zapach ręczników. Przekonasz się, że jest to zbieg kilku czynników: wybór i właściwe dozowanie odpowiedniego detergentu, prawidłowe suszenie, przechowywanie, czyszczenie pralki i wentylacja łazienki. Wybierając wysokiej jakości perfumy do prania Puella, wzbogacisz nie tylko swoje ręczniki, ale także swój dom o piękny i luksusowy zapach. 
Z powrotem do sklepu