Czy produkty Puella są również bezpieczne w trakcie ciąży?

Perfumy do prania Puella, podobnie jak inne produkty, są bezpieczne do stosowania w czasie ciąży i nie wpływają na płodność. Nasze produkty są produkowane z naciskiem na jakość i zgodnie z rygorystycznymi przepisami i regulacjami Unii Europejskiej.

Perfumy First Dream Laundry zawierały wcześniej substancję o nazwie Butylphenyl methylpropional, która była stosowana w przemyśle kosmetycznym Unii Europejskiej jako składnik perfum w produktach higieny osobistej, mydłach i produktach do pielęgnacji włosów. Produkt zawierający tę substancję w tamtym czasie zawierał wszystkie niezbędne informacje, w tym skład i ostrzeżenia zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Stosowanie tej substancji zostało ograniczone i zabronione od 01.03.2022. Substancja została sklasyfikowana jako nieodpowiednia, również ze względu na podejrzewany możliwy niekorzystny wpływ na układ reprodukcyjny organizmu ludzkiego.

W związku z tym usunęliśmy tę substancję ze składu perfum do prania First Dream. W związku z zakazem sprzedaży produktów zawierających tę substancję, z dniem 01.03.2022 r. wycofaliśmy przedmiotowe produkty ze sprzedaży, a ich produkcja została wstrzymana.

Z powrotem do sklepu